Vücudunuzu tanıyın: Öncelikle vücut tipinizi; problemli ve problemsiz bölgelerinizi belirlediğinizde gerisi çok kolay. Mesela bel bölgenizin yeterince ince olmadığından mı şikayetçisiniz? Dökümlü bluzlar, su gibi akıp giden düz gömlekler, V yakalar sizin için en uygun seçim olacaktır.

Saç modelinize dikkat edin: Yüzünüzün yeterince ince olmadığını düşünüyorsanız saçlarınızı tepeden atkuyruğu yapın ve öyle bakın. Bu saç modeli yüzünüzü daha ince gösterecektir. Çok uzun saçlar olduğunuzdan iri görünmenize neden olabilir.

Kendi bedeninizi giyin: Her şeyi bir beden küçük alınca siz de bir beden incelmiyorsunuz. Tam tersine kıyafetlerin üzerinize tam oturması için bedeniniz neyse o bedeni almalısınız. Size dar gelen bedenler kusurlarınızı fazlasıyla ön plana çıkaracak, bol gelen bir kıyafetse daha iri ve bakımsız görünmenize neden olacaktır.

Doğru iç çamaşırı giyin: İnce giyinmeye çalışırken dışımıza giydiğimiz kadar içimize giydiklerimiz de önemli. Kalçalarınızdan şikayetçiyseniz onları toparlayacak iç çamaşırlarını tercih ederek bu problemi gizleyebilirsiniz.  

Baştan aşağıya tek renk giyin: Daha ince görünmenin başlıca taktiklerinden biri de baştan aşağı tek renk giyinmek. Desenli kıyafetler ve farklı renklerdense desensiz, düz ve baştan aşağı tek renk giyinmek, boyunuzu uzun, dolayısıyla vücudunuzu da daha ince göstermenize yardımcı olacaktır.

Bronzlaşın: Bronz cilt her zaman daha ince bir algı yaratır.

Kendinize güvenin: En önemli madde. Ne giyerseniz giyin, giydiklerinizin size çok yakıştığını bilin ve bunu düşünerek yürüyün.

Topuklu giyin: Boyunuzu uzun, bacaklarınızı ince göstermek istiyorsanız tek yapmanız gereken topuklu giymek. Fakat bu durumu çok iyi ayarlamalısınız. Kesinlikle rahatsızlık veren, topukları sağa sola yamulan bir görüntü yaratmayın. Eğer bu konuda risk almak istemiyorsanız zarif babetleri tercih edebilirsiniz. Ayak bilekleriniz kalınsa bileği kesen, çok bantlı ayakkabılardan uzak durun.

Büyük desenli kıyafetler bize göre değil: Dikey çizgileri, daima yatay olanlara tercih edin. Çünkü yatay çizgiler sizi olduğunuzdan daha geniş gösterir. Eğer kilonuz üst bölgede toplanıyorsa düz renkte ve desensiz bluzları tercih edin. Desenleri alt parçalara saklayın.

Aksesuarların gücüne inanın: Şık ve kendini gösteren takılar, kiloları gizlemek adına sade tuttuğunuz kıyafetlerinizi canlandırır. Özellikle plajda bikini ve mayo giydiğinizde geniş kenarlı bir şapka genel görümünüze bir denge getirecektir. 

  • HAKKIMIZDA
  • ÇALIŞILAN ÜLKE
  • MAĞAZALAR
YUKARI ÇIK